dr n. med. JOANNA KLIMIUK

          Dr n. med. Joanna Klimiuk jest absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej, aktualnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którą ukończyła w 1997 r. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1999 r. w Telekardiomedzie.  Jednak, w związku ze swoimi zainteresowaniami chorobami płuc od 2000 r. jest związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM przy ul. Banacha 1 a. W 2006 r. uzyskała dyplom specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2010 specjalisty chorób płuc. W 2013 r obroniła pracę doktorską. Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Regularnie bierze udział w zjazdach i konferencjach organizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Systematycznie poszerza swoją wiedzę na warsztatach pulmonologii interwencyjnej oraz kursach min.  z USG płuc. Zdobytą wiedzę oraz duże doświadczenie zawodowe umiejętnie wykorzystuje w praktyce  lekarskiej.

W kręgu jej zainteresowań szczególne miejsce zajmują chorzy z niewydolnoscia oddychania, wymagający leczenia przy pomocy nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej (NIV). Od 2010 roku prowadzi pacjentów objętych opieką Ośrodka Wentylacji Mechanicznej w Warunkach  Domowych.

W latach 2020-2021 pełniła obowiązki ordynatora oddziału COVID w UCK WUM. Od początku wykazywała się dużym zaangażowaniem w pracę z pacjentami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2. W oparciu o aktualną wiedzę i dostępne światowe i polskie wytyczne wraz z kolegami wypracowała  szereg standardów postępowania w Szpitalu. Dodatkowo Szkoliła lekarzy w zakresie działalności leczniczej oraz szeroko pojętej opieki nad pacjentami chorym na COVID-19.

Doktor Joanna Klimiuk jest lekarzem pełnym empatii i optymizmu, jednocześnie jej profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz zaangażowanie wzbudza niekwestionowane zaufanie wśród pacjentów oraz daje poczucie bezpieczeństwa młodszym lekarzom.

Godziny przyjęć:

Poniedziałek 16:00-19:00

Umów wizytę przez stronę Medecho:

Umów wizytę przez Znanego Lekarza:

MEDECHO Przychodnia Specjalistyczna
medecho-kardiolog-03